چسب سیلیکون

چسب سیلیکون امروزه نقش بسیار مهمی در ساخت و ساز ها و همچنین صنایع دارند. چسب های سیلیکونی در دسته ی مواد پلیمری قرار دارد ، این چسب ها به دلیل نوع ساختار شیمیایی خاص خود از مقاومت بالایی برخوردارند که هم در دماهای پایین و هم در دمای بالا قابل استفاده می باشند. این چسب هم به صورت درزگیر و هم بصورت چسب استفاده می شود. به دلیل اینکه مقاومت بالایی در برابر عوامل جوی و شرایط محیطی دارند، برای استفاده های داخلی و خارجی مناسب می باشند و همچنین در برابر مواد شیمیایی، رطوبت و هوا مقاوم هستند ، سیلیکون به گروهی از پلیمرها اطلاق می شود که دارای پیوند سیلوکسان با ترکیبات آلی هستند. تولید آنها با جداسازی سیلیکون از سیلیس آغاز می شود که به اکسید سیلیکون نیز معروف است.

تعریف دیگری از  این نوع چسب اینگونه می باشد که چسب ها و درزگیرهای سیلیکونی از سیلیکون پلیمریزه ساخته می شوند. هنگامی که سیلیکون خشک نشده باشد، یک ژل یا مایع بسیار چسبنده است. این یک ماده شیمیایی بی اثر است که برای استفاده در کاربردهای مختلف بی خطر است و غیر سمی است. نتیجه نهایی تولید چسب های سیلیکونی یک چسب مقاوم در برابر حرارت انعطاف پذیر است که می تواند برای الکترونیک، خودروسازی و ساخت و ساز استفاده شود.

خواص مثبت زیاد چسب های سیلیکونی، آنها را به انتخابی مطمئن برای طیف وسیعی از کاربردها تبدیل کرده است. آنها به عنوان یک جایگزین غیر سمی برای چسب های سمی استفاده می شوند. چسب های سیلیکونی همه کاره در طیف گسترده ای از صنایع به عنوان روشی ایمن ، برای ایمن سازی و چسباندن سطوح استفاده می شود.

چسب های سیلیکونی همه کاره هستند و به مهر و موم های محکم، لاستیکی مانند و ضد آب تبدیل می شوند. کاربرد آنها از کار دریایی و ساخت و ساز عمومی گرفته تا واشر موتور در صنعت خودروسازی و کاربردهای تعمیر و نگهداری صنعتی متفاوت است .آنها به دلیل پایداری شیمیایی عالی و مقاومت در برابر هوا و رطوبت ماندگاری بالایی دارند. صرف نظر از نوع سطح، فلز یا پوست، این چسب ها یک پیوند قوی طولانی مدت ایجاد می کنند. خواص ویژه سیلیکون آن را به چسب فوق العاده ارتجاعی تبدیل

کرده است . خاصیت ارتجاعی و دیگر خواص آن در هر دمایی بدون تغییر باقی می ماند. این چسب ها به دلیل انعطاف پذیری و ویژگی های دمایی و همچنین توانایی آنها در اتصال بر خلاف بسترهای غیر مشابه برای چسباندن فلزات استفاده می شود.

چسب سیلیکون چگونه ساخته می شود؟

ماده اصلی این چسب ها سیلیس است که یک ماده معدنی رایج است که در ماسه، خاک، گرانیت و سنگ ها وجود دارد. سیلیس یک ترکیب طبیعی است که در همه جای طبیعت یافت می شود و یک چهارم پوسته زمین است. به شکل زمرد، کوارتز)پودر سیلیس(، خاک رس و شیشه است. سیلیس که به دی اکسید سیلیکون ) SiO2 ( معروف است، ترکیبی از سیلیکون و اکسیژن است. سه شکل اصلی سیلیس کوارتز، تری دیمیت و کریستوبالیت هستند که سلستیت، کیاتیت و لشاتلیریت کمتر شناخته شده هستند. سیلیس یک ماده معدنی پرکاربرد است که در بتن و ساینده های سنگ زنی یافت می شود.

چسب قطره ای

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *