قالب سنگ فرش یک ابزار بسیار کاربردی برای محوطه سازی در ویلاها، آپارتمان ها، فضاهای سبز شهری، پارکها و … است که بدون نیاز به تخصصی میتوانید سنگفرش های زیبایی را با طرح های مختلف به راحتی انجام بدهید.

استفاده از این قالب ها جهت سنگفرش نمودن و محوطه سازی علاوه بر سادگی اجرا ، این امکان را می دهد که با استفاده از ملات های رنگی بتوانیم زیبای بصری ویژه ای را در کفسازی ایجاد کنیم . شکل هندسی این قالب از ترکیب کمانهای نامنظم ایجاد شده است.

1- به خاطر استفاده از پلیمر مقاوم و فشرده مقاومت بیشتری نسبت به شرایط آب و هوایی مختلف نشان میدهد
2- بسیار مقاوم در برابر ضربه و فشار های مختلف است و کمتر دچار شکستگی و ترک میشود
3- مقاومت سایشی خوبی در برابر ملات و بتن دارد و این به خاطر وجود مواد است.
4- در هنگام برداشتن قالب ملات به قالب نمی چسبد و قالب گیری راحتتر انجام میشود.
5- شما میتوانید در هر قالب از یک رنگ استفاده کنید.
6- به خاطر مواد خاصی که در ساخت این قالب سنگفرش استفاده شده است شست و شو توسط آب و فرچه به راحتی انجام میشود و نیازی به استفاده از مواد شوینده شیمیایی نیست
7- ساخت و قالب این سنگ فرش ها به گونه ای است که به شما این امکان را میدهد که از قالب های مختلف استفاده کرده و شکل بصری زیباتری را ایجاد کنید
8- از فضاهای خالی که بین قالب ها ایجاد میشود میتوانید استفاده های زیادی کنید. سنگ های مختلف و رنگی ، چمن های مصنوعی و …

خمیر بندکشی کاشی و سرامیک از اصلی ترین بخش های مربوط به کاشی کاری است. مطمئنا در اجرا ، تمیزی و دقت کار بسیار مهم است و همچنین استفاده از مواد درجه یک با کیفیت بالا باعث میشود کار یا پروژه شما تا سالها باقی بماند. در بحث کاشی کاری کاشی و سرامیک، بند کشی یکی از اصلی ترین بخش هاست. استفاده از خمیر بندکشی علاوه بر افزایش زیبایی کار شما فضاهای خالی بین کاشی و سرامیک را پر میکند.

برای اینکه بتواند بندکشی تمیز و بدون عیب با طول عمر بالا داشته باشید یکی از بهترین انتخاب ها خمیر بندکشی پروفاب است که از رزین های آکریلیک و فیلرهای معدنی فرموله و بر پایه تکنولوژی نانو بدست می آید. این محصول بدون نیاز به هیچ افزونه یا حلال آب میتواند استفاده شود و به دلیل داشتن بسته بندی آسان ریز و خرطومی شکل آن به راحتی در بین درزهای کاشی و سرامیک را پر میکند و بعد از استفاده نیز نیازی به تمیز کردن کاشی یا سرامیک ندارد. این روش به دلیل استفاده آسان از کاردک یا قلمو بسیار از روش های قدیمی و مرسوم بهتر، تمیزتر و اصولی تر انجام میشود.

استفاده از خمیر بندکشی کاشی و سرامیک باعث می‌شود که بعد از استفاده مایعات و مواد شیمیایی به لایه های زیرین کاشی یا سرامیک نفوذ نکند و همچنین مانع به وجود آمدن کثیفی و باکتری ها و همچنین رشد جلبک، میکروب ها قارچ ها و حشرات می‌شود. بر خلاف دوغاب ها و روش های سنتی تر خمیر بندکشی  در برابر آب و مواد شوینده مختلف مقاوم است و به راحتی شسته نمیشود.

میزان مصرف خمیر بندکشی به مساحت محلی که کاشی کاری در آن صورت گرفته است بستگی دارد. اما به طور نسبی با هر کیلو گرم خمیر حدود 3 الی 4 مترمربع را میتوانید بندکشی کنید.

ترازکننده کاشی و سرامیک یکی از ابزارهای مهم در نصب کاشی و سرامیک است. بر کسی پوشیده نیست که کاشی و سرامیک در هرخانه ای به منزله لباس آن خانه است چه در نمای بیرون چه در نمای داخلی . این که شما ابزاری داشته باشین که به شما کمک کند تا کاشی و یا سرامیک خود را بسیار تمیز و صاف نصب کنید بسیار عالی خواهد شد چون زیبایی نصب هر نوع کاشی مستلزم نصب هم سطح بودن و بدون موج و همتراز است.

همتراز کاشی و سرامیک

همتراز موزائیک

همتراز واش بتن

همتراز پیچی

همتراز پیچی پاور

همتراز اسپیرال

یکی از موضوعاتی که در نصب موزاییک باید به آن توجه نشان داد این است که در هنگام نصب ، همتراز نبودن موزاییک ها باعث  می شود مواد شوینده و آب زیر آن نفوذ کند و باعث انباشته شدن خزه و جلبک و گرد و خاک زیر یا اطراف موزاییک شود  و رنگ تیره ای به بندکشی کاشی و سرامیک دهد. همتراز موزایک محصولی کاربردی برای رفع این مشکل است که علاوه بر جلوه منظم و تمیزی که به موزاییک کاری شما می دهد باعث می شود عمر موزاییک شما حفظ شود و در مدت طولانی ، جلوه بدی را نشان ندهد. زیرا برای اکثر کاشی کار ها تمیزی کار بسیار مهم است تا بتوانند در نهایت کاری صاف، تمیز و زیبا را ارائه دهند.

استفاده  از این محصول برای دقت و زیبایی کاشی پیشنهاد می شود. همتراز کاشی و سرامیک از دو قسمت پلاستیکی گوه همتراز و کلیپس همتراز استفاده شده است . که گوه بخش به اصطلاح نری و کلیپس مادگی می باشد که با قرار دادن هر دو زیر کاشی یا سرامیک می توانید فاصله برابری را اعمال کنید بدین ترتیب که با عقب یا جلو کردن گوه کاشی یا سرامیک بالا و پایین می شود و با یکسان کردن همگی قطعات کاشی و سرامیک همگی تراز می شوند.

استخر، مخازن، و سازه های آبی

تونل و راهسازی

سیلوهای نگهداری آرد،گندم و حبوبات

حمام، سرویس های بهداشتی و نقاط داخل ساختمان

بام

نمای ساختمان

سازه های زیرزمینی(زیر همکف)

دوغاب در صنعت ساختمان در چه مواردی استفاده می شود؟

برای بندکشی سرویس بهداشتی و حمام مناسب می باشد

برای بندکشی کف آشپزخانه و تراس استفاده می شود

مناسب برای اجرا در کلیه سطوح افقی

مناسب برای بندکشی سالن ها و پذیرایی

قابل استفاده برای بندکشی راهروها و اماکن پر تردد

قابل استفاده برای پر کردن درزها و شکاف ها

مناسب برای مسدود کردن منافذ عبور حشرات و …

برای بندکشی سرویس بهداشتی و حمام مناسب می باشد

برای بندکشی کف آشپزخانه و تراس استفاده می شود

مناسب برای اجرا در کلیه سطوح افقی

مناسب برای بندکشی سالن ها و پذیرایی

قابل استفاده برای بندکشی راهروها و اماکن پر تردد

قابل استفاده برای پر کردن درزها و شکاف ها

مناسب برای مسدود کردن منافذ عبور حشرات و …

برای همسطح کردن کاشی و سرامیک در موقع نصب، از همتراز کاشی و سرامیک استفاده می شود . عملیات قفل کردن گوه داخل کلیپس همتراز، توسط ابزاری به نام انبر یا آچار همتراز صورت می گیرد . آچار همتراز از جنس پلی اتیلن الیاف دار تقویت شده و یا ترکیبی از پلاستیک و فلز، تولید شده است و دارای یک فک ثابت و دو فک متحرک می باشد . پس از قرارگیری گوه همتراز درون شکاف موجود در کلیپس همتراز توسط انبر، گوه تا جایی که امکانش باشد می تواند وارد شکاف کلیپس شود ( بر اساس ضخامت کاشی و سرامیک یا پارکت ) درون کلیپس قفل می شود و توسط آجهایی که روی سطح گوه همتراز تعبیه شده است ، قفل شدگی و درگیری با کلیپس تثبیت می شود.

اسپیسر بلوک شیشه ای ، استفاده از بلوک های شیشه ای دو جداره زمان زیادی است که برای فضاسازی و پارتیشن بندی و سایر موارد، کاربرد زیادی در ساختمان ها برای ساخت دیوارهای داخلی و خارجی و همچنین ساخت دیوارهای جداکننده شیشه ای زیبا و رنگی مرسوم شده است.

 برای نصب و چیدن بلوک های شیشه ای نیاز به اسپیسر بلوک شیشه ای  می باشد . این قطعه از جنس پلاستیک فشرده تولید و عرضه می شود . اسپیسر بلوک شیشه ای در دو سایز 10 و 5 میلیمتر تولید و در صورت استفاده از هر کدام، همان میزان فاصله بصورت یکپارچه بین بلوک های شیشه ای ایجاد خواهد شد.

امروزه ابزارها و روش های نوینی برای نصب کاشی و سرامیک ایجاد شده و مورد استفاده قرار می گیرد و تقریبا استفاده از روش های سنتی نصب کاشی و سرامیک رو به انقضاء می رود. یکی از این ابزارهای کارآمد برای نصب کاشی و سرامیک ، استفاده از تراز کننده یا همتراز است که روز به روز در حال گسترش می باشد. در روش نصب کاشی و سرامیک به کمک تراز کننده کاشی ، معمولا در دیوارها ، ستون ها و یا محل تلاقی کف و دیوارها و پله ها گوشه های داخلی یا بیرونی ایجاد می شود که در روشهای سنتی برای اتصال و تثبیت لبه کاشیها به یکدیگر قالبا از چسب 1 2 3 استفاده می شود . براکت کاشی و سرامیک قطعه جدید و کارآمد برای قراگیری در گوشه های داخلی و بیرونی در کاشیکاری است. استفاده از براکت کنج کاشی بصورت توأم با همتراز یا تراز کننده کاشی ، باعث می شود دیگر نیازی به چسب 1 2 3 برای تثبیت کاشی ها نباشد . براکت کاشی موجب زیباتر شدن کاشیکاری در گوشه های داخلی و بیرونی شده و زاویه 90 درجه دقیقی ایجاد می کند . از دیگر مزایای استفاده از براکت کاشی این است که در صورت نیاز به فارسی بر کردن کاشی و سرامیک هیچ گونه درزی دیده نخواهد شد. این محصول با نامهای گوناگونی مانند براکت کاشی ، براکت نبشی ، براکت کنج ، براکت سنگ ، براکت سرامیک و … شناخته می شود . براکت کنج با انواع تراز کاشی تخت و پیچی قابل استفاده می باشد.

یکی از مراحل موجود در پروسه کاشیکاری ، کاشیکاری گوشه ها و کنج های محیط می باشد ، که دارای فرمهای گوناگونی می باشند. همچنین برخورد با لوله های تاسیسات یا قرنیز ها و یا هر مانع دیگری که امکان استفاده از کاشی مربعی یا مستطیلی را غیر ممکن می سازد که یکی از معضلات مهم برای کاشیکاران است. در روش های سنتی با اندازه گیری توسط خط کش و بعد از نشانه گذاری روی کاشی و برش آن این عملیات انجام می شد البته این روش در گوشه های داخلی و خارجی 90 درجه یا نهایتا دارای زاویه، امکان پذیر می باشد و چنانچه با قرنیز یا چهارچوب درب و یا لوله های تاسیسات و … برخورد کند ، اندازه گذاری توسط خط کش لغو شده و معمولا کاشیکاران بصورت فرضی اقدام به شکستن لبه های کاشی جهت در آوردن فرم مورد نظر می نمودند که غالبا دقیق نبود و در نهایت در نقاط مذکور کاشیکاری زشت و نامنظمی ایجاد می شد که در آخر می بایست توسط ملات پر می شد . کنج متر یا شابلون کنج ابزاری کارآمد و نو آورانه جهت در آوردن کنج و لبه های ناگونیا و یا دارای فرمهای خاص گرد یا بیضی و … می باشد . در واقع کنج متر یا شابلن کنج امکان برش دقیقی از کاشی و سرامیک را با توجه به وضعیت موجود فراهم می سازد. این محصول در 4 اندازه 25،30،40 و 50 سانتیمتر تولید می شود. همچنین طول شاخک های کنج متر تولیدی توسط شرکت بتن پلاست نسبت به کلیه موارد مشابه 3cm بلندتر می باشد تا امکان الگوبرداری از مقاطع با قناسی زیاد و عمقی را ممکن کند.

یکی از ابزارهای مهم و کاربردی ، شابلون های الگوبرداری می باشند که در کارهای مختلف از جمله قالب سازی، نجاری، کاشیکاری، لوله کشی، کفسازی و … مورد استفاده قرار می گیرند. شابلون الگوبرداری با نام های مختلف مانند گونیامتر، زاویه یاب، خط کش گونیا، خط کش شابلون، شابلون گونیا و شابلون کپی برداری شناخته شده است.

کاربرد آن نیز:

قابل استفاده توسط نجاران ، کابینت سازان و …

مناسب برای  نصب و برش پارکت و کفپوش

مناسب برای  نصب و برش سقف کاذب

برای استفاده ابزار کار حرفه ای در دست نصابان کاشی و سرامیک

برای ابزار کمکی نصب موزاییک و کفپوش های سیمانی

جهت به کارگیری ویژه در طراحی و دکوراسیون منزل

پودر بندکشی آجرنما جهت بندکشی آجر و سنگ در نمای خارجی و داخلی ساختمان ها به کار گرفته می شود. این محصول بر پایه سیمان و فیلرهای میکرونیزه، مواد پلیمری مقاوم در برابر اشعه UV و باران های اسیدی فرموله و تولید شده است.

از مزایای ویژه پودر بندکشی آجر انعطاف پذیری بالا، جلوگیری از ترک خوردگی، آب بندی بالا و … می باشد. همچنین این محصول در رنگبندی متنوعی تولید می شود و به هیچ عنوان پس از اجرا رنگ خود را از دست نمی دهد.

بندکشی کاشی و سرامیک یکی از پایه های مهم در فرآیند کاشیکاری است و بندکشی مناسب می تواند علاوه بر پر نمودن فضای خالی بین درز کاشی و سرامیک ، نقش ضد آب کنندگی و افزایش زیبایی کاشیکاری را نیز دارا باشد.

مصرف این پودر به جز بندکشی کاشی و سرامیک ، سبب افزایش چسبندگی و نفوذ ناپذیری، در برابر رطوبت می گردد. استفاده از ترکیبات آماده برای بنــدکشی، با توجه به شرایط و ویژگی های محل اجرای کار و نوع قطعات و مصالح مورد کاربرد می تواند در توسعه کیفیت ، افزایش دوام و استحکام ، تأمین زیبایی و سرعت اجرا، نقش کارساز و اثربخشتری داشته باشد . می توان با ترکیب پیگمنت های رنگی آلی و معدنی به ترکیب پودر بندکشی ، ملات بندکشی رنگی و زیبایی را ایجاد کرد.

این محصول برای نصب سنگ های دکوراتیو گزینه مناسبی است و بر پایه پلیمرهای مصنوعی و پودرهای میکرو معدنی فرموله شده و جهت نصب سنگ آنتیک و آجر روی سطوح عمودی مناسب می باشد. به جهت استفاده آسان و انعطاف پذیری ، بهترین چسب برای استفاده در محیط های داخلی، جهت نصب سنگ آنتیک و آجر می باشد وجود افزودنی های شیمیایی در این محصول موجب شده است که پس از سخت شدن کماکان دارای انعطاف باشد و در اثر انبساط و انقباض ساختمان، از شکستن یا ترک خوردگی سنگ آنتیک و آجر جلوگیری کند.

چسب کاشی استخری ، بر پایه سیمان و مواد معدنی میکرونیزه، اصلاح شده با رزین های سنتتیک و افزودنی های مخصوص، با مقاومت بسیار زیاد در برابر آب و رطوبت، انعطاف پذیری بسیار بالا و قابلیت تحمل دامنه دمایی گسترده و قدرت چسبندگی بالا فرموله و تولید شده است و تنها با اضافه کردن آب قابل استفاده می باشد چسب کاشی استخری برای استفاده در استخر، سونا بخار ، جکوزی، آب نما و کلیه مکان هایی که در تماس با آب هستند، گزینه مناسبی است.

نانو چسب بتن آب بند محصولی ویژه و کارآمد که از رزین های آکریلیک ساخته شده است. رزین های آکریلیک در صنعت ساختمان به منظور افزایش چسبندگی بیشتر در ذرات ملات یا بتن و پر کردن فاصله خالی بین سنگدانه ها مصرف می شود که باعث افزایش تراکم و کاهش نفوذپذیری در بتن می شود.

این محصول محلول های لیکوئیدی از پلیمرهای مختلف در آب هستند که دوام بتن را افزایش می دهد همچنین مقاومت کششی و خمشی محصول به طور قابل توجهی بالا می رود.

از چسب بتن می توان برای چسباندن بتن جدید به بتن قدیمی و جهت افزایش چسبندگی ملات های تعمیراتی نیز به استفاده کرد. همچنین چسب بتن آب بند مشکلات ایجاد درز سرد به دلیل عدم یکپارچکی بتن ، افزایش دمای هوا ، تأخیر در ساخت و حمل بتن و … ایجاد می شود را برطرف می سازد.

نانو چسب بتن استحکامی جهت چسباندن بتن جدید به بتن قدیمی عرضه شده که بر پایه رزین های هموپلیمر فرموله و تولید شده است.

در شرایط مختلف ممکن است بتن کاری در میانه کار رها شود و بتن کاری جدید پس از گیرش نهایی مجددا شروع شود که باعث می شود مقاومت بتن در محلی که بتن کاری قطع شده و کم شود که دلیل آن عدم اتصال مناسب بتن جدید به بتن قدیمی می باشد. نانو چسب بتن علاوه بر چسباندن بتن جدید به بتن قدیم، در امور تعمیراتی جهت چسبیدن بهتر ملات تعمیراتی به سطح قدیمی استفاده می شود.

این محصول کارآمد به راحتی با آب و سیمان بتن واکنش نشان داده و ایجاد چسبندگی بیشتر و در نتیجه افزایش تراکم و کاهش نفوذپذیری در بتن را شاهد خواهید بود و همینطور موجب افزایش مقاومت خمشی و کششی و دوام بتن خواهد شد.

امروزه محصولات زیادی در زمینه ی صنعت ساختمانی تولید شده اند که یکی از انواع آن ها چسب های کاشی و سرامیک است. یکی از بهترین چسب های ساختمانی، چسب کاشی خمیری-پروفاب است که بر پایه رزین های آکریلیک استایرن فرموله و تولید شده است که از کیفیت بسیار بالایی دارا می باشد. چسب کاشی از سیمان تقویت شده با پلیمر ساخته شده که باعث می شود در برابر رطوبت مقاومت بالایی داشته باشد.

این محصول برای چسباندن کاشی و سرامیک بر روی دیوار و کف، سطوح سیمانی و بتنی و استفاده در داخل و بیرون ساختمان مناسب می باشد .بعد از چسباندن کاشی و سرامیک با چسب خمیری مقاومت در برابر رطوبت افزایش پیدا کرده و همچنین این محصول نسبت به چسب کاشی پودری چسبندگی بالاتری دارد به این دلیل ، جهت چسباندن کاشی و سرامیک در سطوح عمودی گزینه مناسبی می باشد.

جهت نصب کاشی در سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و…

مناسب برای کاشی کاری داخل و خارج ساختمان

مناسب برای کاشی کاری مکان های پر تردد

نصب کاشی و سرامیک روی انواع سطوح

قابلیت نصب ورقه های فوم استایرن

قابلیت نصب کاشی روی کاشی

جهت نصب انواع پوشش ها بر روی سطوح سیمانی و بتنی و سنگی

جهت نصب کاشی و سرامیک پرسلانی و گرانیتی که دارای خاصیت جذب آب پایین می باشند.

مناسب برای کارهای تعمیراتی روی سطوح سیمانی

جهت سیمان کاری فضای بیرونی ساختمان

جهت چسباندن ملات سیمانی جدید روی سطوح سیمانی قدیمی

جهت استفاده در آب نما، حوض و…

قابلیت استفاده برای ترکیب در ملات برای ساخت مجسمه های سیمانی

مناسب برای پر کردن سوراخ ها و خرابی ها در سطوح سیمانی

کاربرد چسب تقویتی گچ کاری چیست؟

مناسب برای گچ کاری فضاهای خارجی ساختمان مانند تراس

مناسب جهت ترمیم و پر کردن سوراخ های سطوح گچی

چسباندن گچ جدید به گچ قدیمی

مناسب برای کارهای تعمیراتی روی سطوح گچی

مناسب برای استفاده در مجسمه سازی

مناسب برای گچ کاری سرویس بهداشتی و …

یکی از روش های رایج بندکشی استفاده از پودرهای بندکشی و دوغاب است که به صورت آماده در کارخانه تولید می شود. بتن پلاست محصولی را به نام چسب تقویتی ملات بندکشی معرفی کرده است که با ملات های سیمانی که برای بندکشی استفاده و ترکیب می شوند و باعث افزایش خواص ملات می شود.

از جمله مزایای ترکیب این محصول با ملات سیمانی کاهش نفوذپذیری، افزایش دوام، افزایش مقاومت مکانیکی، افزایش چسبندگی و … می باشد. این محصول بر پایه رزین های آکریلیک استایرن فرموله و تولید عرضه شده است و همچنین محصولی بسیار کارآمد و ویژه ای است که با اضافه کردن چسب ملات به ملات بندکشی دوام و ماندگاری ملات را تا 2 برابر افزایش می دهد.

کاربرد آن نیز :

مناسب برای استفاده در بندکشی نمای ساختمان

مناسب برای ترکیب با انواع ملات های سیمانی

مناسب برای بندکشی کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی، حمام و…

قابلیت استفاده به صورت ترکیب با انواع چسب کاشی و سرامیک

مناسب برای بندکشی موزاییک بام

مناسب برای تهیه ملات پلیمری برای ماهیچه کشی اطراف حمام و سرویس بهداشتی

باقی ماندن ملات که در اثر بندکشی بر روی کاشی و سرامیک ، دغدغه ای است که اکثر افراد با آن رو به رو  هستند که بیشترین دلیل آن غیر حرفه ای بودن در اجرای بندکشی در خانه است که باعث می شود اثرات ملات بندکشی بر روی کاشی و سرامیک نمایان شود که در نهایت چهره ی خوشایندی به فضا نمی دهد و پاک کردن آن کار راحتی نیست. پاک کننده سیمان از کاشی محصولی بسیار کاربردی می باشد که بر پایه اسید می باشد و کاملا برای محیط زیست و انسان بی خطر است که سیمان و ملات و گروت باقی مانده در سطح کاشی و سرامیک و انواع سنگ های مصنوعی را به راحتی پاک می کند.

پاک کننده سیمان از لوله فاضلاب باعث از بین رفتن پیوند مولکولی بین ذرات سیمان در ملات ، موجب سست شدن سیمان شده و آن را خرد می کند و به راحتی می توان لوله مورد نظر را از سیمان پاک کرد. قابل ذکر است که این پاک کننده سیمان بر سطوح استیل تاثیری نداشته و برای لوله های فولادی و پلاستیکی قابل استفاده می باشد. اسیدی بودن این محصول کنترل شده می باشد و برای مصارف خانگی خطرناک نمی باشد.

اکثر نماهای آجری ساختمان تحت اثرات شوره زدگی قرار می گیرند. شوره ها رسوبات نمکی بلوری هستند که روی نمای آجری دیده می شوند و ظاهر ساختمان را ناخوشایند نشان می دهند.این شوره و سفیدک به صورت یک پدیده سطحی روی نمای بیرونی آجر ، نشانگر ضعف ساختاری و در نتیجه موجب زوال تدریجی آجر خواهد شد.

نمک ماده اصلی ایجاد شوره در نمای آجری می باشد . نمک در مصالح ساختمانی مانند آجر، ملات، سیمان، آهک، ماسه و خاک رس وجود دارند که نمک های معمول شامل سولفات کلسیم، سولفات سدیم، سولفات پتاسیم، سولفات وانادیل، کربنات کلسیم، کربنات سدیم، کربنات پتاسیم و اکسید منگنز هستند که در نما اثر سفید یا زرد رنگی به جای می گذارند.

آب ماده دوم تشکیل دهنده شوره می باشد . در حین اجرای نمای آجری، آب مورد استفاده در مخلوط سیمان و ملات با نمک واکنش شیمیایی نشان می دهد که این واکنش با بارش باران و برف افزایش یافته و زمینه ایجاد شوره و سفیدک را فراهم می سازد. سپس با تبخیر آب، نمک‌ها بر روی سطح آجر به جا می‌مانند که در اصطلاح عام، شوره زدگی رخ می دهد.

پاک کننده سیمان و شوره از آجر باعث از بین بردن شوره و سفیدک در سطح آجر، باعث از بین رفتن آثار سیمان  و ملات بندکشی باقی مانده روی سطح آجر می شود. پاک کننده شوره بر پایه فناوری نانو فرموله و تولید شده است.

عایق دو جزئی Z 2000 به سهولت روی سطوح قابل اجرا می باشد . بخش پودری عایق دو جزئی از سنگدانه های و سیمان میکرونیزه و افزودنیهای قوام بخش تشکیل شده که به لحاظ همجنس بودن با سطوح بتنی ، به آسانی روی سطح اجرا می شود . همچنین وجود جزء دوم که از رزین آکریلیک تولید شده است، به همین دلیل موجب افزایش قدرت چسبندگی و الاستیسیته ملات آب بندی روی سطح می شود.

کاربرد آن نیز :

مناسب برای آب بندی مخازن سنگی و آجری و بتنی

مناسب برای ساخت استخرها

رفع نشت آب زیرزمین و بالکن ها

مناسب برای ایزیلاسیون روف گاردن ها، آب بندها، بالکن و…

مناسب برای رفع نم زدگی به حمام و سرویس بهداشتی

مناسب برای ایزولاسیون مخازن و سیلوهای ذخیره گندم

مناسب برای آب بندی سطوح با فشار منفی، پس از اجرای نفوذگر به عنوان لایه زیرین

ایزیلاسیون لوله های سیمانی انتقال آب

امروزه یکی از معضلات موجود در برج ها و ساختمان های چند طبقه نفوذ آب از طبقات بالا به طبقات پایین می باشد که ضرر مالی بسیاری را در پی خواهد داشت. یکی از نقاطی که در معرض نفوذ آب و رطوبت می باشد بالکن و تراس ساختمان است.  یکی از مواردی که حتماً باید آب بندی آن دقیق باشد آب بندی تراس و بالکن است که معمولاً برای شستشوی آن از خروجی فاضلاب که روی کف آن تعبیه شده استفاده می شود. شستشو تراس معمولاً باعث نفوذ آب به طبقه زیرین می شود و خسارات زیادی را وارد می کند.

برای رفع این مشکل محصولی با کارایی بالا به نام آب بندکننده کف بالکن و تراس تولید شده که بر پایه نانو سیلیکون ها تنظیم شده است که می توان کف بالکن و تراس که با سنگ های مصنوعی، تراورتن، گرانیتی و انواع سطوح سیمانی را آب بند کرد.

آردواز در واقع به نوعی از مصالح ساختمانی گفته می شود که برای زیباتر شدن پوشش سقف های شیروانی و یا محافظت کردن از نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیب جزء اولین محصولات برای پوشش سقف های شیبدار می باشد که می توان گفت بهترین نظر و انتخاب برای سایبان درب وروردی نیز به شمار می رود . کارایی آن در این است که سطح پوشش داده شده توسط آب گریزکننده آردواز سیمانی سال ها در برابر نفوذ آب مقاوم می شود و گرد و غبار و آلودگی کمتری به خود می گیرد.

یکی از بزرگترین مشکلات گچ ، ضعف زیاد در برابر آب و رطوبت است. لایه های سفید کاری گچ در برابر آب و رطوبت طبله شده و بصورت ورقه ورقه و جدا از هم در دیوار دیده می شوند. این ضعف عمده در گچ موجب می شود که از این مصالح ساختمانی در نقاطی که در معرض آب و رطوبت هستند ، استفاده نشود.

با استفاده از آب گریز کننده سطوح گچی می توان به راحتی این مشکل را حل نموده و سطوح گچی را در برابر نفوذ آب و رطوبت ، آبگریز کنید.  این محصول برپایه نانوسیلوکسان ها فرموله و تولید شده است و بدون ایجاد تغییر رنگ سطح ، با نفوذ در سطح گچ کاپیلارهای آن را آب بند نموده و به اصطلاح آبگریز می نماید . با استفاده از این ماده روی مجسمه های گچی نیز علاوه بر آبگریز نمودن ، دوام و پایایی آنها را نیز می توان افزایش داد.

کاربرد آن نیز:

مناسب برای آب گریز نمودن کلیه سطوح ساخته شده از گچ

 جهت جلوگیری از ایجاد گرد و غبار و لک روی سطوح گچی

مناسب برای قابلیت شستشویی بسیار آسان و سریع

دوام و پایایی بسیار بالا

قابل استفاده برای اجرای آسان و سریع بدون نیاز به مهارت و تخصص

مقاومت بالا در برابر گازهای مخرب جوی و یون کلر

مقاومت بالا در برابر تابش نور خورشید

بدون تشکیل فیلم یا لایه روی سطح

نانو ژل ایزولاسیون الیاف دار در مقوله آب بندی و عایقکاری سطوح و استفاده از روشهای نوین در جایگزینی با روشهای قدیمی بسیار مهم و پراهمیت است.   نم زدگی، نشت آب و رطوبت در قسمت های مختلف ساختمان و سازه از مشکل ساز ترین مسائل روزانه می باشد. رفع این مشکل در روش های سنتی تخریب و بازسازی سطح و لایه های ایزولاسیون قدیمی ، هزینه زیادی دارد و همراه با بهم ریختگی محیط زندگی می باشد. 

 نانو ژل ایزولاسیون الیاف دار به روزترین محصول عرضه شده برای آب بندی و عایقکاری سطوح است.  نانو ژل ایزولاسیون الیاف دار محصولی تک جزئی بوده و آماده مصرف می باشد همچنین به راحتی توسط قلم مو روی کلیه سطوح بتنی و سیمانی قابل اجرا می باشد.

نانو ژل ایزولاسیون الیاف دار دارای الیاف پلی پروپیلن می باشد که به این دلیل مقاومت بالاتری نسبت به سایر عایقهای رطوبتی تشابه دارد. فرمولاسیون تولید این محصول به کمک فناوری نانو توسعه و اصلاح شده است. نانو ژل ایزولاسیون الیاف دار چسبندگی بسیار بالایی به سطوح سیمانی دارد و در صورتیکه درست اجرا شود، پایداری و پایایی به مراتب بالایی خواهد داشت. نانو ژل ایزولاسیون الیاف دار در رنگ های متنوع با توجه به سلیقه و نظر مشتری قابل تولید می باشد.

کاربرد آن نیز :

قابل اجرا برای آب بندی کلیه مخازن سنگی، بتنی و آجری

مناسب  برای ایزولاسیون کف سرویس بهداشتی و حمام

قابل اجرا برای عایق بندی و ایزولاسیون بالکن و تراس

جهت برطرف کردن نشتی و نم زدگی زیرزمین ها

مناسب برای ایزولاسیون لوله های سیمانی انتقال آب و مایعات

قابل استفاده برای آب بندی سطوح جهت تصفیه خانه های آب و فاضلاب

مناسب برای آب بندی و ایزولاسیون جهت استخرهای شنا و پرورش ماهی

قابل اجرا برای ایزولاسیون و تثبیت سطوح ناهموار با فشار مثبت

برطرف شدن نشتی کلیه سطوح با فشار مثبت

مناسب  برای ایزولاسیون سطوح با فشار منفی، بعد از اجرای نفوذگر کریستال ساز

قابل استفاده برای ایزولاسیون و آب بندی روف گاردن ها

پشت بام ها یکی از نقاط آسیب پذیر ساختمان ها هستند. زیرا در طول سال بارها در معرض برف و باران و آب ناشی از شستشو و کولرها قرار می گیرند. به این دلیل برای افزایش مقاومت آنها در برابر رطوبت باید از عایق بندی یا ایزولاسیون استفاده شود. قیروگونی و ایزوگام از عایق های متداول برای پشت بام ها به حساب می روند. اما امروزه علاوه بر این موارد استفاده از محصولات عایق کاری مدرن هم به جای به کار بردن روش های قدیمی مورد توجه قرار گرفته است.

نانو عایق رطوبتی سفید ( بام ) بنحوی یک پوشش آب بندکننده است که از مواد پلیمری و الاستومری بر پایه آب فرموله و عرضه شده است. از این عایق بر روی کلیه سطوح که نیاز به عایق کاری دارند از جمله سطوح سیمانی، موزاییک، فلزی، ایزوگام و آسفالت های ترک خورده استفاده می شود. یکی از مزایای ویژه این محصول صرفه جویی در انرژی ساختمان به میزان 45 درصد می باشد. همچنین در برابر اشعه خورشید و تغییرات جوی مقاومت بسیار بالایی دارد و از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. عایق سفید فقط برای اجرا در بام نمی باشد و در نمای ساختمان و دیوارها نیز استفاده می شود و می توان با افزودن پیگمنت ها عایق را به رنگ های مختلف درآورد.

مزایا آن نیز :

در برابر آب، رطوبت، اشعه فرابنفش و ذرات آلاینده موجود در هوا مقاومت بالایی دارد

پشت بام را در فصل های گرم خنک نگه می دارد

در برابر ایجاد درز و ترک در شرایط جوی مختلف مقاوم است

نسبت به قیروگونی و ایزوگام از وزن سبک تری برخوردار است

اشتعال ناپذیر است و در حریق و آتش سوزی خطری ایجاد نمی کند

از چسبندگی بسیار عالی نسبت به ایزوگام و قیرگونی برخوردار است

روی انواع سطوح قائم، افقی و شیب دار قابل اجرا است

جایگزین ایزوگام بام می باشد

قابل اجرا روی بام های آسفالت شده که نشتی دارند

مناسب برای رنگ آمیزی نمای ساختمان همراه با عایق کاری

مناسب برای عایق کاری گنبدها

قابل اجرا برای ترمیم سطوح ایزوگام شده خراب

مناسب برای عایق کردن سرویس بهداشتی، حمام و…

قابلیت عایق کاری انواع سطوح شیب دار و عمودی

مناسب به عنوان عایق محافظ بتن در برابر نفوذ یون های مخرب خاک

قابلیت اجرای عایق کاری انواع سازه های آبی

نانو واتر پروف نما یکی از پرکاربردترین محصولات در جهت جلوگیری از نفوذ آب می باشد. یکی از مشکلات موجود برای ساختمانهای احداث شده در مناطق باران خیز ، و یا در جهت جریان باران، نفوذ آب و رطوبت به سطح نمای ساختمان است. جذب آب از طریق نمای ساختمان، می تواند مشکلات بسیاری را برای سازه ایجاد کند .

نانو واترپروف نما پرده ای بسیار مناسب برای حفاظت سطح های ساختمان در برابر باران و رطوبت می باشد و هچنین بعد از اجرا روی سطح هیچگونه تغییری در رنگ و ظاهر نما به وجود نمی آورد. محافظ نما بر اساس سیلان سیلوکسان پایه حلال، بر روی انواع سطوح بتنی ، آجری ، گچی و سیمانی و … قابل اجرا است . یکی از ویژگی های محافظ نما ، محافظت بناهای تاریخی و باستانی در برابر باران و رطوبت است. این محصول بعد از اجرا حدود 3 الی 4 سانت روی سطح نفوذ کرده و همه منافذ سطحی را پر میکند و سطح کاملاََ آبگریز می شود.

مزایا آن نیز :

بر اساس تکنولوژی نانو

توان شستشوی آسان نما

محافظت از رنگ سطوح مورد اجرا

استقامت مناسب در مقابل نفوذ آب و رطوبت

استقامت عالی در برابر گازهای مخرب جوی

تشکیل خاصیت ضد گرد و غبار و ضد دوده نمودن سطح

عمر و مقاومت طولانی روی مقطع اجرا شده

داشتن خاصیت خود تمیز شوندگی پس از بارش باران

استقامت بالا در برابر عوامل شیمیایی مخرب و یون کلر

پایدار در برابر تابش نور خورشید

توان نفوذ به سطوح قدیمی و جدید

آسانی اجرا روی انواع سطوح

فقدان جلوگیری از تنفس بتن

فقدان تشکیل فیلم یا لایه روی سطح

یکی از دغدغه های استفاده از محصولات چوبی تحت تاثیر قرار گرفتن آنها با رطوبت و نور می باشد. این عوامل موجب باد کردگی کابینت ها، درب های چوبی سرویس بهداشتی و رنگ پریدگی نماهای چوبی می شود که از شایع ترین مشکلات استفاده از محصولات چوبی هستند ،که از مشکلات عمده سطوح چوبی عدم مقاومت در برابر رطوبت است و بعد از گذشت زمانی سطح مورد نظر ظاهر بدی به خود می گیرد.

برای رفع این مشکل اقدام به تولید آب گریزکننده درب و سطوح چوبی شده است که با اجرا کردن این محلول سطح مورد نظر در برابر رطوبت آب گربز می شود. آب گریزکننده درب و سطوح چوبی بر پایه فناوری نانو تولید شده که بدون ایجاد تغییر رنگ سطح ، با نفوذ در سطح چوبی آن را آب بند نموده و به اصطلاح آبگریز می کند. از عمده مصارف این محصول می توان به ایمن نمودن درب حمام و سرویس بهداشتی در برابر آب اشاره نمود.

اثرات آن نیز :

آب بندی قطعی سطوح چوبی مورد اجرا

سهولت اجرا بدون نیاز به مهارت و تخصص

تولید شده بر پایه فناوریهای نانو

دوام و ماندگاری بسیار طولانی روی سطح

مقاومت بسیار بالا در برابر نفوذ آب و رطوبت

قابلیت شستشوی آسان سطوح اجرا شده پس از خشک شدن

بدون ایجاد براقیت و پوشش محسوس روی سطح

دارای دوام بالا در برابر گازهای مخرب جوی و نور خورشید

جلوگیری از پوسیدگی سطوح چوبی در اثر تماس با آب

دوام و پایایی بالا در برابر عوامل شیمیایی مخرب و یون کلر

مناسب اجرا روی کلیه نماهای چوبی و ترمووودها

جهت آب گریز نمودن درب های چوبی

قابلیت ضد آب نمودن آلاچیق های چوبی

مناسب اجرا روی کفپوش های چوبی و پارکت ها

قابل اجرا برای کابینت های ساخته شده با فرآورده های چوبی

قابلیت آبگریز نمودن کلیه اشیای ساخته شده با چوب

بتونه همه کاره آکریلیک پروفاب محصولی آماده مصرف و توانمند بر پایه رزین های آکریلیک و فیلرهای معدنی میکرونیزه و افزودنیهای خاص می باشد که موجب ایجاد بستر رنگ آمیزی قبل از اجرای لایه اصلی رنگ به کار می رود تا ترک ها و درزها و ضعف های زیر کار را بهبود بخشیده و سطح را آماده اجرای رنگ نماید. بتونه همه کاره پروفاب روی کلیه سطح بتنی و آجری و گچی و سیمانی قابل اجرا است و بعد از خشک شدن لایه ای استوار با قابلیت سمباده خوری عالی به جا می گذارد . از این محصول می توان به عنوان اصلاح کننده ترک های ریز و ناهمواری های ملایم و هم جهت پر کردن ترک های عمقی بصورت لایه ای استفاده نمود . کیفیت رنگ آمیزی پس از زیر سازی توسط بتونه همه کاره بسیار عالی خواهد بود و کیفیت قلم خوری آن افزایش یافته و میزان مصرف رنگ روی سطح کاهش خواهد یافت . همچنین ایجاد سایه در رنگ آمیزی پس از مصرف بتونه همه کاره به حداقل خواهد رسید . این محصول آماده مصرف می باشد و نیاز به افزودن آب یا هرگونه افزودنی دیگر جهت استفاده وجود ندارد و به راحتی توسط کاردک یا ماله روی سطح اجرا می شود. بتونه همه کاره آکریلیک را می توان به عنوان زیر کار انواع رنگ های پلاستیک و روغنی و آکریلیک استفاده کرد .

خواص آن نیز:

بتونه همه کاره آکریلیک بسیار راحت و سریع توسط کاردک یا ماله روی سطح اجرا می شود.

حاوی رزین های آکریلیک در فرمولاسیون تولید می باشد

قابلیت سمباده خوری بسیار عالی

عدم ممانعت از تنفس دیوار

ایجاد سطحی مستحکم که در هنگام سمباده کاری گرد و خاک زیاد ایجاد نمی کند.

کاهش نقاط ضعف رنگ و رنگ آمیزی

کاهش مصرف رنگ روی سطح

کاهش نقاط سایه دار روی سطح بعد از رنگ آمیزی

آماده مصرف بدون نیاز به افزودن آب یا هرگونه افزودنی

عدم ایجاد بوی تند و شدید به لحاظ پایه آب بودن

قابلیت پر کنندگی بسیار عالی

چسبندگی عالی به سطوح زیر کار

عدم جمع شدگی و انقباض پس از خشک شدن

ضد باکتری و کپک و قارچ

قابلیت استفاده در سطوح و فضاهای داخلی و خارجی

جهت  ترمیم و تسطیح ترک ها و سطوح

مناسب برای زیرسازی و رفع نواقص قبل از اجرای لایه اصلی رنگ

قابلیت پر کردن سوراخ ها و خلل و فرج دیوار

قابل استفاده به عنوان زیر کار قبل از اجرای رنگ های آکریلیک و پلاستیک و روغنی

قابلیت استفاده برای تسطیح سطوح متخلخل سیمانی و ماسه ای

جهت تسطیح و زیر سازی دیوارهای گچی

قابل استفاده درزگیری و زیر سازی دیوارهای پیش ساخته گچی و سیمانی

مناسب برای ترمیم و خرابی های مصالح آستری

فاصله دقیق بین کاشی ها، سرامیک و آجرهای نما به وسیله‌ی ابزاری انجام می شود که اصطلاحا به آن صلیب کاشی گفته میشود.

 مزایای استفاده از صلیب کاشی عبارت است از : فاصله منظم بین کاشی و سرامیک، تحویل کار به صورت دقیق و منظم، افزایش سرعت در روند کار، تراز یکدست کاشی سرامیک و قیمت مناسب

کاربرد صلیب کاشی برای منظم و دقیق انجام دادن کاشی کاری و امثال آن می باشد تا با نظم دادن هر چه بیشتر به جلوه‌ی کار، بر زیبایی آن بیافزاید.

همتراز واش بتن نیز مانند سایر ترازکننده ها برای یکدست و تراز کردن این نوع از کاشی ها در کنار هم  به کار می رود.

واش بتنی که در ایران طرفداران زیادی دارد و در اکثر پارک ها و معابر و حتی در منازل دیده می شود، این محصول برای زیبایی و جلوه هر چه بیشتر نیاز به ترازکننده دارد. از آنجایی که این نوع کاشی و سرامیک ها متفاوت از سایر هستند، به تراز کننده مخصوص به خود احتیاج دارند که همتراز واش بتن به این منظور تولید می شود.

هم ترازکننده پیچی کاشی و سرامیک از دو  قسمت کلیپس و گوه پیچی تشکیل شده است. در زمان تراز کردن کاشی و سرامیک ها قسمت افقی کلیبس در زیر کاشی  قرار گرفته و به صورت عمودی کشیده می شود تا در نهایت به واسطه گوه پیچ شود و بر روی کاشی تراز می ماند.

تفاوت آن در این است که برای بستن همتراز پیچی نیازی به استفاده از ابزار نیست و تنها به وسیله گوشواره های در نظر گرفته شده در دو طرف ترازکننده و همتراز پیچی پاور، دو لبه کاشی یا سرامیک همتراز و مسطح می شود.

 این محصول به علت ساختاری که دارد یکبار مصرف نیست امکان شکستن آن بسیار کم است و قابل استفاده مجدد است؛ از این رو صرفه اقتصادی دارد.

همتراز اسپیرال نیز از جمله ابزار مدرن برای ترازکردن کاشی و سرامیک به شمار می رود. این ابزار به دلیل قابلیت استفاده مکرر، صرفه اقتصادی دارد و به کررات از آن استفاده می شود که با نام تجاری پروفیکس اولین بار در ایران به تولید می رسد.

این صلیب استفاده زیادی دارد و بیشتر برای کاشی و آجر مستطیل شکل به کار می رود؛ با دقیق و یکدستی کاری که نتیجه می دهد، جلوه‌ی آن را دو چندان می کند. این محصول به صورت 1 سانت یا 10 میلیمتری در هر بسته به صورت 100 تایی موجود می باشد.

این محصول مقاومت خوبی در برابر شوینده های خانگی، اسید و تجمع باکتری و قارچ دارد. نانو دوغاب بندکشی پروفاب با پیگمنت و رزین آکریلیک تقویت شده و نوع های رنگی دوغاب به بازار عرضه شده است. این دوغاب علاوه بر رنگ سفید در رنگ های آبی، طوسی، قرمز آجری، قهوه ای، کرم و مشکی نیز به تولید می رسد.